Działalność Spółki

I. Działalność Spółki

 

Red Dev Studio S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo, skupiając się na produkcji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Emitent został założony w kwietniu 2016 r. przez Pana Wojciecha Sypko.

 

Emitent jest producentem takich gier jak: Chicken Rider, Professor Madhouse oraz Powertris. Spółka współpracuje z 12 osobami, które tworzą 2 zespoły deweloperskie, skupia młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia w produkcji gier. Prace nad grami prowadzone są w biurze zlokalizowanym w Olsztynie.

 

Gry Red Dev Studio S.A. są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store oraz Google Play, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

 

Głównym założeniem prowadzonej działalności jest produkcja 3-4, niskobudżetowych i wysokomarżowych gier rocznie na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne, a w przyszłości także na konsole. Tytuły Emitenta mają wyróżniać się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Red Dev Studio S.A. nieustannie szuka sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego, wyróżniającego produkcje Spółki.